Co zažít ve Zlíně

Přijeďte na turnaj a objevujte krásy našeho krásného města Zlína. Zde nabízíme pár tipů k inspiraci.

Zlínská zoologická zahrada

Zlínská zoo, představuje fascinující svět divoké přírody a ohrožených druhů rozkládající se v nádherném přírodním prostředí. Nabízí jedinečnou příležitost blíže poznat více než 220 druhů zvířat prostřednictvím edukativních programů a prohlídek. Přijďte objevit krásu a divokost přírody, která ožívá v každém koutu této úchvatné zoologické zahrady.

zoozlin.eu
Zlínský mrakodrap

Zlínský mrakodrap, ikonická dominantní stavba města Zlín, se vypíná do výšky jako majestátní symbol inovace a vizionářství Tomáše Bati. Tento architektonický skvost, dokončený v roce 1938, sloužil nejen jako centrální kancelářská budova pro Baťovy závody, ale i jako významný milník moderního designu a urbanismu. S jeho unikátním panoramatickým výtahem a výhledem, který se otevírá na malebnou krajinu Zlínska, představuje mrakodrap nezapomenutelný zážitek plný historie a inspirace.

muzeum-zlin.cz
Tovární areál 14. a 15. budova

14|15 BAŤŮV INSTITUT vznikl konverzí dvou výrobních budov bývalého Baťova průmyslového areálu ve Zlíně navržených architektem Jiřím Voženílkem a postavených v letech 1946 až 1949. Industriální objekty s baťovským označením 14 a 15 prošly přeměnou v moderní kulturní, společenské a vzdělávací centrum. Najdete zde Krajskou galerii výtvarného umění, Muzeum jihovýchodní Moravy a Krajskou knihovnu Františka Bartoše.

www.14-15.cz
Památník Tomáše Bati

Budova od architekta Františka Lýdie Gahury, otevřená v roce 1933, rok po smrti Tomáše Bati, je nejhodnotnější památkou zlínského konstruktivismu a vrcholem fenoménu tzv. baťovské architektury.`{`1`}` Na první pohled je idea památníku jednoduchá: prázdný hranol umístěný ve viditelné poloze nad městem, v ose stoupajícího parkového prostoru, tvořený několika moduly zlínského skeletu o rozměrech 6,15 × 6,15 m a opláštěný pouze katedrálním sklem; uvnitř osudný letoun Junkers F 13, ve kterém Tomáš Baťa v roce 1932 zahynul krátce po startu z nedalekých Otrokovic při plánované letecké pracovní cestě do švýcarského Möhlinu.

pamatnikbata.eu