+420 605 938 937   info@holidaycup.cz

miniFestival Zlín 2022 bavil..

Dalším projektem ožil sportovní areál Základní školy Zlín Křiby, kde se konal Holiday miniFestival Zlín 2022. Startovní pole čítalo 20 družstev, dětí ve věku 7-11 let, které přišly ukázat, co se naučily v právě končící házenkářské sezóně. Mladší děti se utkaly v miniházené 4+1 ve dvou kategoriích, starší již na velkém hřišti v házené 5+1. Turnaj měl mezinárodní punc účastí slovenských družstev z Bojnice a Kysuckého Nového Mesta. Byl to po dlouhé době turnaj, kde se počítalo skóre a závěrem se vyhodnocovalo pořadí.

Po oba dny nadále děti soutěžili v dovednostních disciplínách (přeskoky přes švihadlo, hod na přesnost, trojskok, rychlost střelby,…) a za zmínku stojí individuální výkon 10 letého domácího borce Jirky Odstrčila, který o víkendu naskákal 923 a 834 přeskoků bez přerušení. Jeho výkon byl 25% součtu všech přeskoků 159 zapojených dětí do této soutěže. Klobouk dolů…

Svou účastí na turnaji okořenili juniorské reprezentantky ČR, které se připravují na Mistrovství světa ve Slovinsku. Od náročné přípravy před blížícím se vrcholem sezóny si přišly odpočinout, a mnohé vyzkoušely si své dovednosti, třeba přeskoky přes švihadlo a některé si dokonce vzaly píšťalku do úst a rozhodovaly nejedno utkání. Držíme palce na MS.

Turnaj provázelo slunečné počasí a nejen házenou to žilo. Přítomné maminky uposlechly výzvy pořadatelů a jejich koláče a moučníky přítomná dětská porota, tvořená z účastníků miniFestivalu, vybrala ten nejchutnější. Tatínkové oslavili Den otců soutěží v zatloukání hřebíků. Velmi příjemný házenkářský víkend to byl.

Poděkování partnerům spol. UNIMARCO, MGV+H, greiner packaging, UMABEL SE, TECHNOMETAL, SOLAR TECHNIK, BALTACI a CREAM REAL ESTATE za finanční či materiální podporu.

Závěrečný nástup i pauzu mezi utkáními zpříjemnily svými vystoupeními roztleskávačky ASPV Slušovice – GENESIS.

A jak to výsledkově dopadlo ?

Kategorie starší mini 5+1

1. KH ISMM Kopřivnice

2. HC Junior Zlín kluci

3. TJ Jiskra Otrokovice

4. HC Junior Zlín děvčata

Kategorie starší mini 4+1

1. HK Kúpele Bojnice

2. HC Junior Zlín chlapci

3. TJ Cement Hranice

4. TJ Lesana Zubří

5. MŠK Kysucké Nové Mesto

6. Junior Zlín D

7. SKH Veselí nad Moravou

8. Junior Zlín E

Kategorie mladší mini 4+1

1. HK Kúpele Bojnice

2. MŠK Kysucké Nové Mesto

3. HC Junior Zlín děvčata

4. SKH Velká nad Veličkou

5. TJ Lesana Zubří

6. SKH Veselí nad Moravou

7. Junior Zlín A

8. SHK Kunovice